Dodaj własną opinię

Dodaj opinię
Destynacja: Indonezja
Rodzaj:
Typ: wszystkie
Termin: wszystkie miesiące

Proponowane oferty

Sortuj

Oferty podróży do Indonezji

Sumatra i Pulau Weh

Od 7400 zł / os. 15 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Indonezja — Medan, Bukit Lawang, Berastagi, Jezioro Toba, Pulau Weh

Wulkany, jeziora, dżungla i koralowe wysepki z dala od tłumów – wszystko to w jednym miejscu, na Sumatrze. Amatorzy widoków mogą oglądać wschód słońca z wulkanu. Spragnieni odpoczynku mogą zapomnieć o zgiełku na nietkniętej przez współczesność plaży. Wielbiciele dzikiej przyrody mogą podziwiać słonie i orangutany w środowisku naturalnym. Do tego przyjaźni ludzie kultywujący lokalne tradycje – wszystko to łączy się w tym miejscu, idealnym, na nietuzinkowy wyjazd z dala od przetartych szlaków.

 • Zobaczysz zagrożone wyginięciem orangutany
 • Posłuchasz, jak rozbrzmiewa prawdziwa dżungla
...

Kultura Bali & relaks na Gili

Od 8000 zł / os. 14 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Indonezja — Ubud, wulkan Batur, Bangli, Gili

Indonezja to nieprawdopodobny kalejdoskop barw i wrażeń. Razem z nami odkryjecie jej wyjątkowość. Proponujemy poznanie prawdziwego Bali i życia jego mieszkańców. Do tego wyspa Gili – skrawek raju na morzu Balijskim.

 • Poznasz wyższą kulturę Bali oraz odwiedzisz Małpi Gaj w Ubudzie
 • Zjedziesz na rowerze po zboczach wulkanu Batur odwiedzając po drodze lokalne wioski
...

Balijskie skarby i dziewicze plaże Lomboku

Od 8300 zł / os. 14 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Indonezja — Bali - Seminyak, Ubud, Sideman, Lombok

Zapraszamy na Bali, gdzie w naturalnej harmonii pól ryżowych, wyjątkowych plaż i wzniosłych gór odkryjecie starożytną kulturę Balijczyków, zabierzemy Was na wyspę Lombok oraz do kulturowej stolicy Bali, Ubud. Odkryjcie z nami Indonezję – bezkresną mozaikę kolorów i smaków.

 • Podróż rozpoczniesz od kosmopolitycznej plaży Seminyak
 • Zobaczysz kulturową stolicę Bali, wyjątkowe miasto Ubud
...

Świątynie i wulkany Jawy z nieodkrytym Bali

Od 8700 zł / os. 14 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Indonezja — Jawa, Bali

Jawa czyli mistyczne świątynie i gorące wulkany. Bali to zielony interior i plaże. Odkryjcie z nami Indonezję – bezkresną mozaikę kolorów i smaków.

 • Odkryj mistyczne świątynie Borobudur i Prambanan
 • Kontemplacja Oceanu Indyjskiego z hotelu w środku tarasów ryżowych
...

Wycieczka na tajemniczą Sulawesi

Od 8800 zł / os. 13 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Indonezja — Makassar, Tanah Toraja, Tanjung Bira

Ta 11. pod względem wielkości wyspa na świecie, zachwyci Was najbardziej fascynującą kulturą w Indonezji. Ruchliwy port Makassar, chłodna zieleń pól ryżowych, piękne krajobrazy, niezwykła architektura i frapujące obyczaje Tanah Toraja są głównymi atrakcjami Sulawesi. Zaś po emocjonującej podróży po tajemniczych zakątkach wyspy możecie oddać się leniwemu wypoczynkowi pod tropikalnym słońcem plaży Tanjong Bira, której ciepła, przejrzysta woda stwarza wyśmienite warunki do nurkowania i snorkelowania.

 • Zasmakujecie pysznych owoców morza w Makassarze
 • Poznacie niezwykłe obrzędy pogrzebowe ludu Toraja
...

Sumatra - słonie i rajska wysepka Cubadak

Od 8900 zł / os. 14 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Indonezja — Medan, Tangkahan, Bukit Lawang, Jezioro Toba, Wyspa Cubadak

Słonie, orangutany, dżungla, mistyczny lud Bataków i koralowe wyspy z dala od tłumów – wszystko to w jednym miejscu, na Sumatrze. Amatorzy widoków mogą oglądać wschód słońca z wulkanu, spragnieni odpoczynku zapomnieć o zgiełku na nietkniętej przez współczesność plaży a wielbiciele dzikiej przyrody podziwiać słonie i orangutany w środowisku naturalnym.

 • Zobaczysz zagrożone wyginięciem orangutany
 • Posłuchasz, jak rozbrzmiewa prawdziwa dżungla
...

Mistyczne Bali i smoki z Komodo

Od 9300 zł / os. 12 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Indonezja — Ubud, Flores, Komodo, Sanur

Zapraszamy w niezwykłą podróż do najciekawszych miejsc Indonezji! Oprócz Bali, gdzie w harmonii bajkowych pól ryżowych, plaż, gór i wulkanów, spotkacie się z mistyczną kulturą jej mieszkańców, zabierzemy Was w niesamowite miejsce – w rejs po Parku Narodowym Komodo. W trakcie rejsu będziecie odkrywać podwodny świat Morza Flores, zobaczycie smoki z Komodo i odkryjecie bezludne wyspy i dzikie plaże!

 • Odwiedź Małpi Gaj w Ubud, kulturowej stolicy Bali
 • Zobacz przepiękne tarasy ryżowe i mistyczne świątynie podczas wycieczki samochodem bez dachu
...

Bali i dziewicza Sumba

Od 19100 zł / os. 12 dni z przelotem
Zwiedzanie i wypoczynek
Exclusive
Indonezja — Ubud, Nusa Dua

Wyspa bogów i demonów, tysiąca świątyń, tropikalnych plaż, dymiących wulkanów, malowniczych pól ryżowych i kulinarnych rozkoszy, gdzie życie podporządkowane jest religii, fazom księżyca i dawnym tradycjom. Bali to wyspa wyjątkowa pod wieloma względami!

 • Zanocuj w najlepszym hotelu świata w 2016 roku – Nihiwatu na Sumbie
 • Popływaj w najsłynniejszych "wiszących basenach" na świecie w środku dżungli
...
Informacje ogólne

Informacje ogólne

 1. Strefa czasowa

 2. GMT + 7-9

 3. Stolica

 4. Dżakarta

 5. Populacja

 6. 249,9 mln

 7. Powierzchnia

 8. 1 919 440 km2

 9. Język

 10. Jedyny język urzędowy uznany w Indonezji to indonezyjski określany jako bahasa indonesia, niezwykle podobny do języka malajskiego, na którego podstawie zresztą powstał w XX wieku. Indonezyjski wykazuje dodatkowo pewne podobieństwa z niderlandzkim oraz jawajskim. Tym drugim posługują się głównie mieszkańcy indonezyjskiej Jawy. Co ciekawe, jawajski jest językiem komunikacji około 80 mln osób, a mimo to nie przysługuje mu status języka urzędowego.

 11. Waluta

 12. Oficjalną walutą Indonezji jest rupia indonezyjska, którą dzieli się na 100 senów. Kod międzynarodowy rupii indonezyjskiej to skrót IDR.

  1 USD = 12865,29 IDR
  1 EUR = 14057,90 IDR
  1 PLN = 3481,61 IDR

Zwiń
Informacje praktyczne

Informacje praktyczne

 1. Informacje wizowe i opłaty lotniskowe

 2. Obywatele RP podróżujący do Indonezji zostali zwolnieni z obowiązku wizowego od 1 lipca 2015 roku. Po wylądowaniu na jednym z lotnisk w Indonezji np. w Denpasar na Bali podróżujący otrzymuje kartę wjazdową do wypełnienia sformułowaną w języku angielskim.

  Biuro Podróży nie ponosi odpowiedzialności za nieotrzymanie wizy do krajów w którym odbywa się impreza turystyczna oraz krajów tranzytowych. Zdobycie wizy leży w 100% po stronie uczestników wyjazdu.

 3. Szczepienia

 4. Przed udaniem się w podróż do Indonezji zaleca się szczepienia przeciwko błonicy i tężcowi (ok. 90 zł), durowi brzusznemu (ok. 230 zł) oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B (ok. 250 zł każda dawka szczepionki). Brak szczepień bezwzględnie wymaganych. Ceny szczepień podano zgodnie z aktualnym cennikiem Centrum Szczepień Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

 5. Napiwki

 6. W Indonezji przyjęte jest zostawianie napiwków. W dobrych restauracjach może się zdarzyć, że 10% wartości zamówienia zostanie doliczone do rachunku, a jeśli nie – najlepiej zostawić napiwek odpowiadający od 5 do 10% całej kwoty wydanej w lokalu. W lokalnych knajpkach zostawianie napiwku to kwestia dobrej woli klienta. Mile widziane będzie nagradzanie napiwkiem bagażowych w hotelach, pokojówek czy szczególnie pomocnych osób z obsługi hotelu. Oprócz tego na dodatkowe wynagrodzenie mogą liczyć kierowcy i lokalni przewodnicy, rzadziej taksówkarze. Ponadto napiwki można zostawić także masażystkom lub innym pracownikom centrum spa.

 7. Ceny jedzenia

 8. Jak w wielu krajach Azji i tutaj kwoty wydane na jedzenie nie będą duże. Najtaniej wyjdzie stołowanie się na ulicy, ponieważ tzw. street food w Indonezji ma dobrą jakość i kosztuje naprawdę niewiele. Dobry posiłek przy ulicznym stoisku można zjeść już za 5 tys. rupii. Drożej będzie w restauracjach, gdzie, zależnie od profilu lokalu, za obiad płaci się już powyżej 50 tys. rupii. Przykładowe ceny: jednodaniowy, prosty posiłek z ulicznego stoiska 5-15 tys. IDR, duża porcja grillowanej ryby z dodatkami z ulicznego stoiska około 25 tys. IDR, obiad w lokalnej restauracyjce 20-50 tys. IDR, obiad w restauracji wyższej klasy z kuchnią międzynarodową 50-100 tys. IDR, 1,5 l wody mineralnej od 3 tys. IDR, obiad z napojem w warungu około 8 tys. IDR, indonezyjskie naleśniki z owocami od 8 tys. IDR, piwo 30 tys. IDR, coca-cola 7 tys. IDR.

 9. Ciekawostki
  • Indonezja stanowi największy archipelag na całym świecie. Składa się aż z 17 tysięcy wysp, z czego 6 tysięcy jest zamieszkanych
  • Nazwa „Indonezja” została użyta po raz pierwszy przez Brytyjczyków w XIX wieku. Słowo pochodzi od greckiego „nesos”, czyli „wyspa” oraz łacińskiego „indus” (kraj, przez który płynie rzeka Indus). Holendrzy nazywali indonezyjskie tereny Holenderskimi Indiami Wschodnimi
  • Indonezja jest największym muzułmańskim krajem świata. Jej mieszkańcy deklarujący się jako muzułmanie stanowią ponad 12% wszystkich wyznawców islamu
  • Władze w Indonezji uznają na terenie kraju jedynie sześć oficjalnych religii, do których należą: islam, katolicyzm, protestantyzm, hinduizm, buddyzm i konfucjanizm. Co więcej, każdy indonezyjski obywatel powinien zadeklarować przynależność do jednego z tych wyznań
  • Mimo że w kraju uznaje się jeden język urzędowy, oprócz niego funkcjonuje tutaj kilkaset innych języków i dialektów poszczególnych grup etnicznych
  • Indonezja to kraj, w którym znajduje się obecnie najwięcej czynnych wulkanów – 150
  • Niegdyś mieszkańcy Indonezji masowo zapadali na pewną chorobę, mianowicie beri-beri. Powodem tego był skrajny niedobór witaminy B1, do którego z kolei doprowadzała dieta większości mieszkańców Azji żywiących się głównie białym ryżem pozbawionym tej witaminy.
Zwiń
Jedzenie

Jedzenie

  Kuchnia stanowi nieodzowną część kultury indonezyjskiej. Jedzenie można kupić dosłownie na każdym rogu, a jakby tego było mało – w zaskakująco niskich cenach. Charakter kulinariów Indonezji odzwierciedla różnorodność dostępnych składników: kokos, orzeszki ziemne, chili, ryby, owoce morza, cukier palmowy i przyprawy to tylko podstawy. Z balijskich specjalności polecamy babi guling – młodego świniaka faszerowanego imbirem, czosnkiem i chili oraz bebek betul – kaczkę faszerowaną przyprawami, owijaną w młode listki bananowe i łuski kokosowe, a następnie grillowaną na rozżarzonych węglach. Mniam! Z Malezji przejęto danie o nazwie nasi goreng, na które składa się smażony ryż z przyprawami i wybranymi warzywami np. cebulą. Warto spróbować też satay – rodzaju szaszłyczków na bambusowych patyczkach, na które nadziewa się, a następnie grilluje kawałki kurczaka, wołowiny, jagnięciny oraz ryb. Indonezyjczycy mogą poszczycić się również własnym, tradycyjnym produktem przypominającym ser – tempeh wytwarza się z ziaren soi i najczęściej wzbogaca on menu kuchni wegetariańskie lub wegańskie.

Zwiń
Wiedza

Wiedza

 1. Historia

 2. Plemiona austronezyjskie przybyły na tereny dzisiejszej Indonezji już około 3 tysięcy lat p.n.e. Pierwsze kontakty ówczesnych mieszkańców nawiązano z Indiami, na Sumatrze i Jawie rozwijały się królestwa buddyjskie, wśród których do najsilniejszych należały Srivijaya i Majapahit kształtujące się w okresie od VII do XVI wieku. Prawdopodobnie już w XV wieku książę Parameswara państwo Malakka, które zawładnęło sporą częścią Półwyspu Malajskiego oraz północną Sumatrą. Na dwa wieku wcześniej w rejony te zaczęli przybywać kupcy arabscy, z którymi kontakty zostały ułatwione poprzez konwersję władcy nowego państwa na islam. Niejednolitość polityczna Indonezji ułatwiła zajmowanie jej terenów europejskim konkwistadorom. Od 1511 roku przybywali tutaj Portugalczycy, Hiszpanie i Holendrzy, z których największe wpływy zdobyli ci ostatni. Po likwidacji Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej Indonezję przekształcono w kolonię Holandii. Na początku XIX wieku chwilowo władzę dzierżyli w Indonezji Francuzi i Brytyjczycy, jednak 1824 roku znów należała do Holendrów. Podbój i kolonizacja trwały niemal do końca XIX wieku i uczyniły z Indonezji najbogatsza wśród kolonii holenderskich. Podejmowane wielokrotnie dążenia niepodległościowe rdzennej ludności przez lata nie przynosiły rezultatów. W czasie drugiej wojny światowej Indonezję okupowała Japonia popierająca antyeuropejskie powstania Indonezyjczyków. U schyłku wojny proklamowano niepodległą Republikę Indonezji z Sukarno jako jej prezydentem, który zmodyfikował ustrój państwa, m.in. zwiększając władzę prezydenta. Jego rządy zmierzające ku socjalizmowi w dużej mierze doprowadziły do pogorszenia się sytuacji gospodarczej, a ponadto Indonezja wdała się w konflikt zbrojny z Malezją. W wyniku W latach 60. XX wieku władzę w kraju przejął gen. Sukarno. Wojskowy przyczynił się do usprawnienia gospodarki i nawiązał kontakty z państwami Zachodu, ale mimo to był władcą autorytarnym opierającym swoje rządy na wojsku. Sukarno po szóstej kadencji zrezygnował z urzędu. Już w nowym tysiącleciu w Indonezji rozpoczęły swoją działalność ugrupowania terrorystyczne.

 3. Geografia

 4. Indonezja leży w Azji Południowo-Wschodniej i składa się z ponad 17 tysięcy wysp, z czego na 6 tysiącach mieszkają ludzie, ma dostęp do wód Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku. Na lądzie graniczy z Malezją, Papuą-Nową Gwineą i Timorem Wschodnim, zaś poprzez wody terytorialne z Filipinami i Australią. Linia brzegowa ma prawie 55 tysięcy km. Większość indonezyjskich wysepek jest znikomych rozmiarów, aż 90% powierzchni kraju stanowią następujące wyspy: Sumatra, Kalimantan, Celebes, Jawa i część Nowej Gwinei. Długie odcinki wybrzeża są niedostępne np. nieopodal gór, gdzie brzeg jest wysoki i mogą występować na nim skały. Na nizinach wybrzeże jest namorzynowe i zabagnione, rafy koralowe porastają wybrzeże na wschodzie Małych Wysp Sundajskich. Na terenie Indonezji znajduje się ponad trzysta wulkanów, z czego do aktywnych zalicza się więcej niż sto. Ukształtowanie terenu określa się jako górzyste z niewielkim procentem nizin, głównie na wybrzeżu. Najwyższy szczyt kraju to Puncak Jaya w Górach Śnieżnych Nowej Gwinei o wysokości 4884 m n.p.m. Większość terytorium Indonezji objęta jest klimatem równikowym wilgotnym. Dzięki 60-procentowym terenom, które pokrywają lasy, indonezyjska flora należy do niezwykle bogatych. Wiecznie zielone lasy równikowe obfitują w rozmaite gatunki roślin, a Indonezję porastają oprócz tego również sawanny i lasy namorzynowe. Wśród zwierząt wyróżniają się zwłaszcza smoki z Komodo – warany, obecnie największe jaszczurki na świecie. Ponadto żyją tutaj niedźwiedzie malajskie, makaki, babirussy czy bawoły anoa.

 5. Kultura i religia

 6. Indonezyjczycy są sympatyczni, uśmiechnięci i niezwykle otwarci. Lubią rozmawiać z turystami i dzielić się z nimi szczegółowymi informacjami dotyczącymi swojego życia, często oczekując od rozmówcy tego samego. Kulturę Indonezyjczyków cechuje niezwykłe zróżnicowanie, istnieją tutaj liczne grupy etniczne posługujące się wieloma językami i dialektami. Na uwagę zasługuje tradycyjne, indonezyjskie rzemiosło, zwłaszcza słynny batik, czyli technika ręcznego malowania na tkaninach z użyciem wosku i barwników. Ponadto Indonezyjczycy rzeźbią w drewnie i w kamieniu, a owoce tej pracy można kupić w ramach pamiątki na targach i w rodzinnych sklepikach.

  Ze względu na fakt, że Indonezja to państwo islamskie, do najważniejszych zwyczajów należy m.in. obchodzenie muzułmańskiego Ramadanu. Mimo to w kraju tym odbywają się często procesje hinduistyczne czy buddyjskie, szczególnie na Bali, gdzie dominują te dwie religie, a w balijskich domach można zaobserwować praktykowanie ich, przestrzeganie tradycji i zasad hinduizmu lub buddyzmu. Stąd również znajdują się tutaj liczne świątynie, prezentujące wyjątkową, misterną architekturę.

  Od kiedy do Indonezji przybyli kupcy arabscy w kraju tym dominująca religią jest islam, którego wyznawcy stanowią ponad 80% wszystkich obywateli. Swojego czasu w Indonezji zaczęły funkcjonować wywodzące się z islamu ugrupowania terrorystyczne. Za sprawą Portugalczyków w kraju pojawili się katolicy, Holendrzy zaszczepili tutaj protestantyzm, głównie kalwinizm i luteranizm. Niewielki procent mieszkańców wyznaje hinduizm, buddyzm i konfucjanizm. Wszystkie te religie są jedynymi uznawanymi na terytorium Indonezji.

Zwiń
Wakacje

Indonezja - inspiracje podróżnicze

Warany z Komodo

Stań oko w oko ze smokiem z Komodo w miejscu, które uchodzi za jeden z najwspanialszych cudów natury. To właśnie tutaj możesz podejść najbliżej jak się da do największej jaszczurki na świecie, która jest gatunkiem endemicznym i żyje tylko tutaj, na wyjątkowej indonezyjskiej wyspie. Na Komodo specjalnie ze względu na zagrożone wyginięciem warany utworzono nawet Park Narodowy Komodo, w 1991 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO i stanowiący wielką atrakcję w programach wycieczek objazdowych po Indonezji. Poza fascynująca obserwacją smoczych jaszczurek wyspa oferuje także doskonałe warunki do nurkowania, a przecież dla niektórych wakacje w Indonezji nie mogą się bez tego obejść!

Ceremonie i obrządki na Bali

Poznaj codzienne zwyczaje, wielopokoleniowe tradycje i uduchowienie Balijczyków, mieszkając z nimi pod jednym dachem podczas wczasów na Bali. Będzie to możliwe w trakcie odwiedzin z noclegiem w typowo balijskim domostwie, które znajduje się w miejscowości Bangli – dawnej stolicy z dynastii Gelgel. Już samo zapoznanie się ze strukturą, architekturą i układem domu na Bali stanowi nie lada atrakcję i ciekawostkę! Nie spodziewaj się tutaj wielkiego jednorodzinnego domu, a raczej kilku oddzielnych budynków i rodzinnej świątyni otoczonych murem, którego zwieńczeniem jest bogato zdobiona brama. Nie zdziw się, gdy przed wejściem na teren posiadłości zobaczysz figurki bożków i składane im dary w postaci kwiatów, ryżu czy cukierków. Szansa na zebranie naprawdę wyjątkowym wspomnień z wycieczki objazdowej po Indonezji.

Plaże Gili

Wypoczywaj w hamaku, uprawiaj snorkeling mijając pod wodą żółwie morskie, popijaj świeżo wyciskane, gęste soki owocowe, spaceruj wzdłuż pięknego wybrzeża… Wszystko to, a nawet więcej na rajskich wyspach Gili! Zapraszamy do krainy niemal wiecznego słońca, wysokich temperatur, krystalicznie czystych i ciepłych wód Morza Balijskiego, gdzie zapomnisz o świecie i przekonasz się, czym jest ucieczka od świata. Wielbiciele egzotycznych kuchni pofolgują sobie w licznych knajpkach na wybrzeżu, osoby lubiące imprezy poszaleją na beach party w lokalnych barach, a zakochani spędzą przyjemne wieczory na opustoszałej plaży, podziwiając zachody słońca. Można tutaj uprawiać sporty wodne, przejść wyspę wzdłuż i wszerz, wybrać się w rejs po sąsiednich wysepkach i wiele, wiele innych – mnóstwo opcji na spędzenie wakacji w Indonezji.

Wycieczka po Bali

Nietypowe atrakcje i przyjemna dawka adrenaliny? Tylko na Bali w „garbusach” w wersji kabrio, którymi przemierzysz najciekawsze zakątki Wyspy Bogów podczas wycieczki objazdowej po Indonezji. Odwiedzisz słynącą ze świętych wód świątynię Tirta Empul, gdzie poczujesz atmosferę, która towarzyszy modłom balijskich wyznawców hinduizmu, a oprócz tego porozmawiasz z lokalnymi mieszkańcami w wiosce Penglipuran, zjesz lunch w typowo balijskiej restauracyjce. Na dobre zakończenie dnia udasz się z przewodnikiem na tarasy ryżowe Iseh, które zachwycają soczystą zielenią i otaczającymi je wzgórzami. Podczas safari czeka Cię jeszcze wizyta na plantacji kawy, gdzie pokrzepisz się filiżanką znakomitej Kopi Luwak – pewnie zabierzesz ją też do domu w ramach idealnej pamiątki z wczasów w Indonezji.

Wśród tarasów ryżowych

Zapomnij o nowoczesnej cywilizacji i miejskim zgiełku, relaksując się na wakacjach w Indonezji! W położonym w otoczeniu pól ryżowych Ubud doświadczysz niebywałej dawki prawdziwej, balijskiej kultury, która czyni to miejsce kultowym i jednym z najciekawszych do odwiedzenia w Indonezji, a tym bardziej na Bali. Możesz tutaj zadbać o swoje ciało podczas balijskiego masażu, lepiej poznając tym samym sekretne tajniki tego zabiegu. Oprócz tego Ubud zaprasza na kursy gotowania, podczas których podróżnicy mają szansę zdobyć wyjątkową pamiątkę – możliwość zabrania w drogę powrotną do domu kawałka Indonezji, czyli umiejętności przyrządzenia tradycyjnych, autentycznych potraw. Z kolei dla aktywnych Ubud ma coś specjalnego – sesje jogi na świeżym powietrzu z widokiem na pola ryżowe.

Kopi Luwak

Skosztuj aksamitnej, niebywale aromatycznej i najdroższej na całym świecie kawy, która stanowi jedną z wizytówek Indonezji. Mimo że pozyskuje się ją w bardzo nietypowy sposób, bo z ziaren, które wcześniej zostały zjedzone i przetrawione przez niewielkie zwierzątko zwane cywetą, to warto jej spróbować i dowiedzieć się, jak smakuje Indonezja. Koneserzy kawy są zachwyceni! Oczywiście zanim będziesz miał szansę poczuć na języku szlachetny smak Kopi Luwak, dowiesz się, a nawet zobaczysz na własne oczy, w jaki sposób się ją wytwarza – krok po kroku, z pracownikiem plantacji u boku chętnym do udzielania wszelkich dodatkowych informacji. Bez wątpienia okaże się to niezapomnianym doświadczeniem podczas wczasów w Indonezji.

Trekking na wulkan Batur

Zmierz się z wulkanem Batur! Wysokość tego balijskiego giganta wynosi 1717 m n.p.m. Trekking po czynnym wulkanie to z pewnością niezapomniane wrażenia jakich przywieziesz niemało z wycieczki po Indonezji! Zastanawiało Cię kiedyś jak smakują jajka usmażone na gorącej wulkanicznej skale? Udając się na wulkan Batur możesz rozwiać swoje wątpliwości i zjeść śniadanie z widokiem na wschód słońca… Brzmi inspirująco? To jeszcze nie wszystko. Podczas wędrówki podziwiać będziesz jezioro Batur, tarasowe pola ryżowe i soczystą zieleń kaskadowo ułożonych dolin. Wulkan Batur to paleta wrażeń różnej maści. Warto dodać, że na terenie wulkanu znajdują się dwie balijskie świątynie, a na wytrwałych wędrowców czekają gorące źródła i niezapomniany w nich odpoczynek. To z pewnością bardzo interesująca opcja dla osób lubiących aktywną formę relaksu. Na koniec przygody z wulkanem Batur czeka Cię wycieczka rowerowa. Nie martw się! To lekka trasa z niezapomnianymi widokami, wiodąca przez balijskie wioski. Będziesz pod opieką przewodnika, który oczaruje Cię licznymi opowiastkami. Wdrap się na Batur i poczuj siłę drzemiącego demona Indonezji.

Kiedy jechać do Indonezji?

POGODA W INDONEZJI

Większość indonezyjskich wysp znajduje się pod wpływem klimatu równikowego wilgotnego. Wpływają na niego dwa monsuny, które różnicują pogodę w całym kraju i dzielą rok na dwie pory: suchą (od kwietnia do października) i deszczową (od listopada do marca). Wilgotność powietrza jest wysoka przez cały rok i wynosi ok. 90%. Początek i koniec pory deszczowej ulega z roku na rok zmianie, dzięki czemu również w grudniu można się cieszyć bezdeszczową pogodą.

Średnia temperatura na nizinach oscyluje wokół 26 °C, podczas gdy w górach utrzymuje się na poziomie 16-18 °C, bez większych wahań rocznych.

Nie polecamy

Przeciętna

Dobra

Najlepsza

najlepsza dobra przeciętna nie polecamy
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

PRZYGODA W INDONEZJI SIERPIEŃ 2019

01.09.2019 / Iza / Krzysiek / Filip / Franek

To już nasza kolejna przygoda z Planet Escape! Tym razem to przygoda w Indonezji! Swoją wyprawę po krótkim przystanku w Singapurze rozpoczęliśmy od Jawy. Świątynie Borbobudur i Prambanan robią niesamowite wrażenie położone wśród jawajskich wulkanów. Po kilku dniach na Jawie przenieśliśmy się na zieloną i wciąż dziką Sumatrę.

Kolejne dni spędziliśmy kąpiąc się ze słoniami, chodząc po dżungli obserwując żyjące tam orangutany! Jezioro Toba powstałe w kraterze wulkanu i wyspa Samosir to możliwość poznania ludu Batków. Uwaga! To byli kanibale.....ale ostatnia ofiara została zjedzona 100 lat temu! :o) Ostatnie kilka dni odpoczywaliśmy na rajskim Cubadaku przy Zachodniej Sumatrze nurkując i pływając wśród raf koralowych. Na wyspie Cubadak jest tylko jeden hotel wspaniale prowadzony przez parę Francuzów.

Bardzo dziękujemy Planet Escape za wspaniałą organizację i super ciekawy program naszej wyprawy! Jeśli szukacie wciąż dziewiczej przyrody to Indonezja i Sumatra będą spełnieniem Waszych podróżniczych marzeń! Polecamy!

Malezja & Indonezja

27.08.2019 / Kinga

Wyjazd do Malezji i Indonezji był naszą pierwszą podróżą do Azji. Była to także podróż wyjątkowa - nasz miesiąc miodowy. Wszystko zostało zaplanowane pod nasze upodobania, czyli jak najwięcej kontaktu z naturą, jak najmniej miejskich doznań. Każdy hotel był wybrany z najwyższą uwagą, a atrakcje dobrane wręcz perfekcyjnie. Współpraca z biurem podróży to była sama przyjemność. Czuliśmy, że nasze uwagi są wdrażane w życie a wyjazd po prostu skrojony na miarę. Bardzo dziękujemy za cudowną podróż poślubną!

Indonezja & Singapur

30.07.2019 / Marta

Dziękujemy za zorganizowanie wspaniałej podróży! Byliśmy pod wielkim wrażeniem organizacji oraz poziomu opieki. Bardzo doceniamy to, że nie musieliśmy martwić się transferami, a na Bali czuliśmy się świetnie zaopiekowani przez naszego kierowcę Wayana. Plan podróży zawierał wiele atrakcji, a w czasie wolnym chętnie korzystaliśmy z Waszego przewodnika - dzięki niemu nie traciliśmy czasu na googlowanie wszystkich atrakcji. Hotele, które nam zaproponowaliście były wspaniałe, czuliśmy się tam świetnie, a obsługa była bardzo przyjazna i zaangażowana. Bardzo podobały nam się wycieczki - VW safari, cycling czy wspinaczka na wulkan.
Cieszymy się, że na każdym kroku mieliśmy okazję poznać lokalną kulturę, byliśmy też w miejscach mniej turystycznych. Wayan, nasz kierowca, był wspaniały, pokazał nam jak przygotować sataye oraz olej kokosowy oraz bardzo się nami opiekował.

Podsumowując była to wspaniała podróż poślubna, a poziom organizacji i atrakcji nas zachwycił. Chętnie wybierzemy się z Wami na kolejne podróże :)

Wakacje w Indonezji

03.06.2019 / Ola / Tobiasz

To była podróż naszego życia. Długo nie mogliśmy się zdecydować na kierunek naszej podróży poślubnej szytej na miarę ze względu na szeroką ofertę Planet Escape. Na szczęście trafiliśmy na Pana Marcina, który zaproponował nam Indonezję. Plan brzmiał niemożliwe, do dziś nie możemy uwierzyć, że nasze nogi stąpały po tamtej części świata! Każdy dzień był zorganizowany i zaplanowany przez Planet Escape wprost idealnie!
Hotele - małe, kameralne i rewelacyjne! Jedzenie, w tym urokliwe knajpki i restauracje polecone przez Planet Escape pozwoliły nam poczuć cudowny klimat i poznać niesamowite smaki Indonezji w rajskim otoczeniu.

Ludzie, z którymi mieliśmy przyjemność spędzić tam czas byli niewyobrażalnie pomocni, serdeczni i przyjaźni. Opiekowali się nami, pokazywali ukryte piękno Indonezji i dbali o nasze bezpieczeństwo. Podczas pobytu Pan Marcin jak i również Pani Agnieszka pozostawali z nami w kontakcie upewniając się, że nie dzieje się nic złego.
Widoki, które zapierały nam dech w piersiach towarzyszyły nam cały wyjazd, zaczynając od nowoczesnego Singapuru, przez przepiękne pola ryżowe na Bali i śniadanie nad oceanem, aż do cudownego zachodu słońca na Lomboku.

Jesteśmy zakochani w Indonezji!
Jesteśmy zafascynowani Singapurem! Jesteśmy wdzięczni Planet Escape i pewni, że ponownie zwrócimy się z prośbą o zorganizowanie kolejnych niezapomnianych wakacji .

Pani Agnieszko, Panie Marcinie, Planet Escape - DZIĘKUJEMY!

Bali - Lombok

30.09.2018 / Wioletta / Tommy

To była nasza pierwsza podroż z biurem podroży. Zawsze sami wszystko organizowaliśmy jak dotąd. Musze powiedzieć, ze to był niesamowity komfort oddać tak wspaniała wyprawę w ręce Planet Escape. Oboje z partnerem byliśmy bardzo milo zaskoczeni, jak podroż była dopięta - dosłownie na ostatni guzik! Zaczynając od świetnego kontaktu z organizatorem, poprzez polecane punkty zwiedzania, cudowne hotele, przemiła obsługę i organizacje transportowe. Niesamowitym doświadczeniem było spędzenie czasu z balijska rodzina Kadka! Można poznać wspaniałych ludzi i ich zwyczaje!

Bali oraz Lombok to cudowne miejsca do zwiedzenia, oraz do odpoczynku na rajskich plażach!
Szczerze możemy polecić biuro podroży Planet Escape, gdyż są bardzo profesjonalni i stanęli na wysokości zadania, dla usatysfakcjonowania klienta w sytuacji zmiany lotów.
Raz jeszcze dziękujemy za pomoc i organizacje tak wspanialej wyprawy życia! :)

Indonezja

29.08.2018 / Ola & Chłopaki

To był nasz pierwszy raz z Planet Escape. Od początku planowania podróży czuliśmy, że mamy doczynienia z profesjonalistami. Na miejscu wszystko działało zgodnie z wcześniej ustalonym programem, a jeżeli sytuacja tego wymagała każda nasza propozycja zmiany była przyjmowana z uśmiechem i że słowami NO PROBLEM. Mr Kadek i jego współpracownicy zawsze byli do naszej dyspozycji. Pokazali nam miejsca niedostępne dla większości turystów, mogliśmy nocować u nich w domu i ugotować wspólnie kolację. Planet Escape spisało się na 5 z plusem!

Bali oraz Park Narodowy Komodo

27.08.2018 / Wojtek / Kasia

Po raz pierwszy wybraliśmy się z Planet Escape za namowa znajomych. Wcześniej albo sami organizowaliśmy wyjazdy albo kupowaliśmy wycieczki z TUI, Neckermann.
Poznaliśmy prawie cale Bali i wszystko było dopięte i zorganizowane bez najmniejszej wpadki. Nawet podczas trzęsienia ziemi była natychmiastowa reakcja naszego lokalnego "opiekuna" a także kontakt z biurem w Polsce.

Park Komodo/Rinca naprawde warty zobaczenia wiec wybierajac sie na Bali warto dolozyc do rejsu 2-3 dni wystarczy, jeszcze dziko i nie tak wiele tyrystow ale pewnie za 10 lat juz tak nie bedzie. Oby smoki przetrwaly!
Od samego początku czyli od pierwszego kontaktu z biurem aż do powrotu czuło się, ze biuro ma kontrole nad wszystkim. Fantastyczne jest to, ze możesz lecieć skąd chcesz, wybrać Hotel, długość pobytu, wycieczki czyli tak jak jest to reklamowane czyli wakacje szyte na miarę. Ze nie jest to tanie to fakt ale luksus, że jesteś sam z rodzina bez całej wycieczki z którą musisz się wlec po rożnych atrakcjach jest nie do przecenienia. Także już planujemy następne wakacje !

Indonezja 24.06 - 09.07.2018

13.07.2018 / Sandra / Paweł

Kilka dni temu wróciliśmy z niezapomnianych wakacji w Indonezji. Nadal jesteśmy pod wrażeniem w jaki sposób wszystko zostało zorganizowane i dopięte na ostatni guzik. Nasz plan wyjazdu został stworzony w unikatowy sposób i zmodyfikowany dokładnie tak, jak tego chcieliśmy za co serdecznie dziękujemy!

Jesteśmy pewni, że Planet Escape zadowoli najbardziej wymagających klientów, a my z pewnością jeszcze nie raz skorzystamy :)

Już myślimy o kolejnej wyprawie!

Singapore, Java, Bali, Lombok, Kuala Lumpur

07.01.2018 / Natalia

Na przełomie listopada i grudnia 2017 wybraliśmy się z Planet E. w podróż po Indonezji. Rekomendowane hotele super, sprawna organizacja, wszystko na czas. Nawet na Bali gdzie w tym czasie miało miejsce największe zamieszanie w związku z wulkanem Agung, w ciągu kilku godzin został nam przedstawiony Plan B, dzięki czemu sprawnie udało nam się wydostać transportem alternatywnym z Lombok i Bali. To była nasze druga wycieczka z Planet, pierwsza: Hong Kong i Filipiny również bez żadnych uwag z naszej strony. Polecam w 100 % i już planujemy kolejne wyjazdy z Planet Escape. Pozdrowienia dla całego zespołu!

Gorąco polecam!

04.10.2017 / Aleksandra

Wspaniała organizacja, profesjonalna obsługa. Bardzo ciekawy dobór oferowanych i sprawdzonych jak widać hoteli oraz samych aktywności na miejscu pobytu. Miałam przyjemność już dwukrotnie korzystać z usług PE i gorąco polecam wszystkim, którzy poszukują niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Każdy element oferty dopracowany jest perfekcyjnie. Raz jeszcze bardzo dziękuję, z pewnością skorzystam z Państwa usług przy planowaniu następnego urlopu.

Bali, Gili, Singapur 13- 29 08 2017

07.09.2017 / Leszek / Iza / Krzysztof / Piotr

Dzięki Planet Escape przeżyliśmy wspaniałą przygodę. Zarówno my jak i dzieci były zachwycone. Pomimo bogatego programu w dość krótkim czasie, wszystko przebiegało bez zarzutu. Transfery, hotele, lokalni przewodnicy - wszystko zasługuje na pochwałę. Dziękujemy i gorąco polecamy.

Wspaniałe wakacje

31.08.2017 / Karolina

Drogie Planet Escape, Dziękujemy Wam za fantastyczne wakacje! Sprawiliście, że odbyliśmy podróż naszego życia!

Bardzo dziękujemy za wspaniały urlop, będziemy Was polecać i z pewnością zgłoszę się planując następną podróż

08.08.2017 / Agnieszka / Krzysztof

Hotele super: W Yogyakarcie chociaż w mieście, to jak w starożytnej świątyni w dżungli, świetne śniadania, serwis, basen,....! W hotelu przed wycieczką na wulkan spędziliśmy zaledwie dwie godziny przed i 4 po wycieczce, więc trudno ocenić, ale w zupełności wystarczający. W pobliżu zatoki na Bali: cisza, połączenie łazienki z ogrodem....super! W Ubud mały hotelik, jednak czysty, blisko centrum, w zupełności wystarczający. Na Flores może nie najlepszy hotel, ale za to świetny widok z balkonu...na Flores nie ma oczywiście takiego wyboru, jak na Bali, turystyka dopiero zaczyna się rozwijać...w zupełności wystarczający. W końcu ostatni hotel w Sanur: niby duży, a jednak bardzo przytulny, pokoje i łazienka super...top!

Rejs na Komodo tradycyjną małą łodzią: kameralnie 3 osoby z załogi, przewodnik i my. Było niesamowicie...zatrzymywaliśmy się nie tylko w zaplanowanych miejscach,ale zarówno pod kątem miejsc, jak i spędzonego w nich czasu mieliśmy sporo wolności wyboru. Komodo, pozostałe wyspy, jak i świat pod wodą robią wrażenie: widzieliśmy warany, małpy, delfiny, żółwie, tysiące nietoperzy, ptaków,....bajka. Mieliśmy też wspaniałego przewodnika Benyamina, którego możemy wszystkim polecić:pochodzi z Flores, pracował kiedyś na Bali, później na Komodo, ale również na promach europejskich. Wieledowiedzieliśmy się o Inonezji, zwyczajach, kulturze i wydarzeniach.

Ogólnie jesteśmy niesamowicie zaskoczeni organizacją podczas całego urlopu: wszyscy byli punktualni, uprzejmi nigdzie nie musieliśmy czekać. Pokochaliśmy Indonezyjczyków za ich ciągły uśmiech, pozytywne nastawienie i życzliwość: niezależnie od wyspy, religii, kultury...

Bali i Gili

25.07.2017 / Katarzyna

Kilka dni temu pełni wrażeń wróciliśmy ze wspaniałej wyprawy na Bali i Gili. Była to nasza pierwsza tak daleka wyprawa rodzinna (dzieci 9 i 12 lat) i od razu bardzo udana. Dzięki świetnej organizacji, mogliśmy się koncentrować na zwiedzaniu, odpoczywaniu, smakowaniu. Każdy z naszej rodziny znalazł coś dla siebie. Skorzystaliśmy z wielu rekomendacji, które dostaliśmy od Planet Escape, wszystkie były świetne i nigdy nie czuliśmy się rozczarowani. Polecamy!

Bali i Gili

26.06.2017 / Małgorzata

Wróciliśmy z trzeciej juz podróży z Planet Escape. Tym razem byliśmy w Indonezji a konkretnie na Bali i Gili.
Idealnie zorganizowana podróż, pozwalająca nie tylko na wypoczynek z ruchu czy bez ruchu ale także na poczucie miejsca, poczucie klimatu i na chwilę poczucie się mieszkańcem konkretnego miejsca wraz z jego zaletami i problemami.
Podróże z Planet Escape daja poczucie komfortu i bezpieczeństwa kiedy trzeba ale też dreszczyk emocji i przypływ adrenaliny.
Dla nas- Idealny Partner Podróży !! Dziękujemy !!

Indonezja

06.05.2017 / Edyta / Mikołaj

Jeżeli Planet Escape napisze w Waszym przewodniku: „Witajcie na Bali, wyspie bogów i demonów, tysiąca świątyń, bajecznych plaż i rozkoszy podniebienia, gdzie życie podporządkowane jest religii, fazom księżyca i sztuce! Bali oszołomi Was kolorami: barwnymi bazarami z tropikalnymi owocami, soczyście zielonymi polami ryżowymi, obrzędami, rytuałami i zachwycającą naturą”, to tak właśnie jest!

Niedawno wróciliśmy z naszej podróży do Indonezji (Bali, Gili, Lombok), której organizację oddaliśmy w ręce biura, i musimy stwierdzić, że Planet Escape zorganizowało dla nas wspaniałą, szytą na miarę wyprawę. Według nas idealne połączenie zwiedzania i wypoczynku. Każdy dzień podróży przynosił nowe doświadczenia i emocje. Pobyt na Bali to dla nas zupełnie nowe, dość intensywne doznania. Świątynie, kadzidła i wszechobecne dary dla bogów, zasmakowanie prawdziwego życia balijskiej rodziny, zaszczyt wzięcia udziału w ceremonii świątyni na balijskiej wsi z lokalnymi mieszkańcami, to wszystko robi ogromne wrażenie. Błogi spokój pośród tarasów ryżowych w połączeniu ze wspaniałym balijskim masażem jest w stanie zrelaksować nawet najbardziej zestresowanych. Wypoczynek na Gili i Lomboku to już kwintesencja rajskich wakacji. Krystaliczna woda, snoorkling, palmy, tropikalne owoce i 32 stopnie ciepła (w kwietniu) sprawiały, że uśmiech gościł na naszych twarzach od świtu do zmierzchu.

Oceniając samo biuro podróży, zaczynając od pierwszego kontaktu, poprzez dopracowanie planu podróży, po dobór lotów oraz hoteli, wszystko odbyło się na wysokim poziomie. Zaproponowane miejsca były przemyślane i urozmaicone. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Panu Szymonowi, z którym byliśmy w stałym kontakcie. Dziękujemy za rzetelność i profesjonalizm!
Bardzo miłym akcentem ze strony PE był prezent jaki otrzymałem w dniu swoich urodzin, które przypadały w dzień przyjazdu na Bali, niby drobiazg, a cieszy i jednocześnie pokazuje jaka filozofia przyświeca pracownikom biura. Na zakończenie chcielibyśmy serdecznie podziękować za wspaniałą podróż i pozdrowić cały zespół Planet Escape. Była to pierwsza nasza przygoda z biurem i mamy nadzieję, że nie ostatnia. Do usłyszenia.

Sumatra

19.01.2017 / Nikodem

Wszystko było przygotowane zgodnie z obietnicą! Dzięki Planet Escape odbyliśmy niezapomnianą wyprawę po Indonezji. Kraj ten jest przepiękny i co dla nas bardzo ważne było tam bardzo mało turystów! To były fantastycznie spędzone 15 dni. Wszystkim polecam to biuro podróży.

Bali i Gili

23.09.2016 / Benia / Filip

Planet Escape stanęło na wysokości zadania! Zorganizowali Nam wspaniałe, niezapomniane wakacje pełne wrażeń i atrakcji. Typowe balijskie przysmaki, kokosy prosto z palmy, walki kogutów w odciętej od turystyki wiosce, zabawne makaki, pływanie z żółwiami na rajskiej wyspie, piękne widoki i świątynie, bogata kultura i przyjaźni ludzie-to wszystko sprawiło, że jesteśmy oczarowani wyspą Bali i Gili.
Dodatkowym atutem były na pewno butikowe hotele, punktualność kierowców i organizacja.

Dziękujemy ekipie Planet Escape, a w szczególności Panu Marcinowi i do zobaczenia w następne wakacje :) !

Hongkong/Bali/Lombok

23.08.2016 / Marta / Marek

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za zorganizowanie Naszej podróży poślubnej. Oferta została przygotowana przez Szymona zgodnie z Naszymi zaleceniami. Wyjazd był zorganizowany bez zarzutu, kontakt z biurem podróży bezproblemowy. Świetnie dobrane hotele. Małe i kameralne ale bardzo urokliwe.
Wycieczka pozwoliła poznać różne zakątki Indonezji. Planet Escape bardzo dobrze wywiązało się ze swojego zadania. Będziemy Wszystkich zachęcać do korzystania z Waszych usług!!

Bali/Lombok

06.07.2016 / Ania / Sebastian

Serdeczne podziękowania, zwłaszcza dla Pani Natalii, za zorganizowanie cudownej wyprawy. Perfekcyjna organizacja, świetnie dobrany program, z uwzględnieniem osobistych wymagań, rewelacyjnie dobrane loty (2-3 godziny między lotami). Bardzo przydatny spersonalizowany przewodnik ze szczegółowym planem podróży oraz opisem ciekawych miejsc do zwiedzenia (niestety, musielibyśmy spędzić tam z miesiąc, aby wszystko zobaczyć :)).

Opieka przedstawiciela biura na miejscu bez zarzutu - zawsze uprzejmy i pomocny w organizowaniu dodatkowych wycieczek. Kierowcy bardzo punktualni, byli na miejscu zawsze przed czasem. Mieszkańcy obu wysp bardzo otwarci, przyjaźni i serdeczni.

Dzięki sprawnej organizacji nasze wakacje przebiegły we wspaniałej atmosferze, mogliśmy pozwolić sobie na pełen luz, nie martwiąc się o szczegóły - wróciliśmy zrelaksowani i naładowani pozytywną energią.

Stworzyliście Państwo nową jakość w organizacji podróży, jeśli utrzymacie poziom wróżę Wam wielki sukces. Na razie jesteście absolutnie bezkonkurencyjni.
Jeśli chodzi o nas – już przymierzamy się do kolejnej wyprawy w przyszłym roku, oczywiście z Planet Escape!

SUMATRA- NASZA WYPRAWA ŻYCIA

05.07.2016 / Natalia / Karol

Bardzo dziękujemy Planet Escape za cudowne wakacje na Sumatrze, gdzie docierają tylko nieliczni :) , by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na lądzie i pod wodą, spotkać się oko w oko z orangutanami i innymi dzikimi zwierzętami, poznać bogatą i interesującą kulturę, zachwycić nieziemską kuchnią i niezwykle sympatycznymi tubylcami.

Cała wyprawa była perfekcyjnie przygotowana, każdy dzień dostarczał kolejnych wrażeń i nowej wiedzy, mogliśmy pożyć lokalnym życiem i na koniec poleniuchować na rajskiej plaży.

Bardzo dziękujemy i już nie możemy doczekać się kolejnych wypraw z Planet Escape!

Indonezja & Tajlandia

04.04.2016 / Darek / Monika

Wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach nam pozostawało jedynie cieszenie się pięknymi miejscami, zwiedzaniem, odpoczywaniem i doskonała zabawą. REWELACJA! to połączenie wyjazdu samodzielnego - spędzamy czas jak chcemy, mamy wpływ na wybrów miejsc, hotele) a jednoczenie mamy komfort, plan ramowy vouchery etc. to pierwsza ale na pewno nie ostatnia podróż z Planet Escape.

Wakacje na wysokim poziomie

12.02.2016 / Angelika / Marcin

Indonezje wybraliśmy jako pierwszy kierunek z Planet Escape. Wiem ,że to najlepszy wybór z możliwych. Już kartonik z biletami i niespodziankami wzbudził mój zachwyt a potem było tylko lepiej. Organizator zadbał o wszystko, ja martwiłam się tylko który i ile zabrać strojów kąpielowych. Wszędzie na nas czekali uśmiechnięci ,mili ludzie, po przylocie na Bali nawet dostaliśmy boxy z kolacją . Byliśmy w miejscach do których sama nie dotarłabym na pewno. Mokre pola ryżowe,malutkie hotele, wodospady,wulkany ,ludzi żyjących na wsiach ,uśmiechniętych i przyjaznych, dla których to ja byłam atrakcją ,ponieważ rzadko widują turystów. Hotele piękne i klimatyczne , gdy mówiliśmy w którym hotelu mieszkamy ,wszyscy kręcili potakująco głowami ,że to super hotel. Czułam się tam dopieszczana na każdym kroku. Sama Indonezja jest piękna i klimatyczna a gdy się ją zwiedza z takim organizatorem to już szczyt przyjemności. Przede wszystkim Dziękuję ,że miałam okazję poznać przewodnika na wyspie Lombok -Ardiena. Ten niesamowity ,mądry człowiek pokazał nam część wyspy i opowiedział jej historię.

Gdy czytam opinie na temat Planet cieszę się ,że mogę napisać to samo i czuć się częścią tej zadowolonej społeczności. Na pewno nie był to mój ostatni wyjazd, wręcz przeciwnie nabieram apetytu na dalsze podróże. Dziękujemy Wam Bardzo i trzymamy za Was kciuki ,aby to razem tworzycie ,trwało i uszczęśliwiało innych.

Bali 11-25.11 2015

06.12.2015 / Ola / Sebastian

Najwspanialsza podróż poślubna jaką mogliśmy sobie wymarzyć :D
Escape Book to nieoceniona pomoc w podróży. Świetna wycieczka rowerowa Bali Eco – polecamy wszystkim. Zwiedzanie Bali w rytmie reggae w pomarańczowym VW kabrio dodało jeszcze więcej uroku temu pięknemu miejscu. A potem super relaks na wyspie Gili i pływanie z kolorowymi rybkami i żółwiami :)))). Dopełnieniem szczęścia były zachody słońca nad oceanem z butelką BINTAGA w dłoni
DZIĘKUJEMY PLANET ESCAPE ( już planujemy kolejne wyprawy- oczywiście z Planet :)

WYSPA BOGÓW I DEMONÓW Z PLANET ESCAPE

15.11.2015 / BEATA / ANNA / PAWEŁ

16 niezapomnianych dni w Indonezji na Bali i Gili. Setki zdjęć, filmów i jeszcze więcej wspomnień 
Bogactwo przyrody i kultury, wspaniałe tropikalne plaże, wszechobecne zielone tarasy pól ryżowych, pogodni ludzie, kameralne hotele , niesamowite zapachy i smaki !
Warto zaufać i wybrać Planet Escape !

Rewelacja!

04.11.2015 / Kaja / Kuba

Dzięki Planet Escape zakochaliśmy się w Bali! Wraz z chłopakiem o wyjeździe zdecydowaliśmy na tydzień przed wylotem, dlatego ogromnie dziękujemy Panu Piotrowi za ekspresową organizację całego wyjazdu! Wszystko było dopięte na ostatni guzik, piękne hotele, świetny kierowca, rewelacyjne safari po cudownych zakątkach Bali, pobyt u tradycyjnej balijskiej rodziny (cudowne przeżycie, którego nigdy nie zapomnimy!!!!), wypoczynek na Gili-to wszystko sprawiło, że będziemy wracać do Indonezji na pewno nie raz. Zdecydowanie były to najpiękniejsze wakacje w naszym życiu! Dziękujemy :)

Wszystko wzorowo dopięte na ostatni guzik

07.08.2015 / Karola / Sławek / Gniewko

Indonezyjskie 3 tygodnie, 4 wyspy, 7 hoteli, niezliczona ilość niezapomnianych wrażeń! Pierwsza wyprawa z ekipą Planet Escape. Wszystko wzorowo dopięte na ostatni guzik. Punktualność kierowców lądowych 100%. Wewnętrzne przeloty i rejsy statkami - wszystko o czasie. Indonezyjski opiekun bez najmniejszych zastrzeżeń! Doskonale dobrane hotele wraz z „okolicznościami przyrody”! Różnorodność Bali – od strefy kurortów, po Ubud, kulturalną stolicę wyspy; przez noclegi u lokalnego kapłana na wsi, walki kogutów (mocna rzecz!), niesamowity Subak Tabola z tarasami ryżowymi wokół, kilkugodzinna wycieczka po wyspie VW cabrio, plantacje Kopi Luwak, najdroższej kawy świata!
Cudowna Gili Air, wspaniała Lembongan, zjawiskowa Java z Yogjakartą, Borobudur i Prambanan!
Polecamy!!!

Świetne biuro podróży

30.06.2015 / Monika / Kamil

Świetne biuro podróży. Polecieliśmy z żoną w podróż poślubną w maju tego roku, na wyspy Bali i Gili w Indonezji. Mieszkaliśmy w trzech różnych miejscach, wszystko przebiegło elegancko według planu. Świetne atrakcje, w każdym miejscu coś innego. Prywatny kierowca, wzorowa organizacja i mega profesjonalizm. Polecam !!!

Zawsze z Wami będziemy podróżować!

29.06.2015 / Agnieszka / Marcin

Jesteśmy zachwyceni. Dziękujemy Wam. Organizacja bez zarzutów. Byliśmy w Indonezji i doświadczylismy wspaniałości. Dzięki Wam mogliśmy poznać różne kolory Indonezji. Zawsze z Wami będziemy podróżować. Bądźcie z nami!!!!

Nasza pierwsza podróż z Planet Escape była niezwykle udana i z pewnością nie będzie ostatnia!

11.04.2015 / Hania / Konrad

Nasza pierwsza podróż z Planet Escape była niezwykle udana i z pewnością nie będzie ostatnia! Bardzo dziękujemy ekipie Planet Escape, szczególnie panu Rafałowi, za doskonałe przygotowanie naszej podróży. Wszystkie nasze prośby, sugestie i wymagania zostały dokładnie wysłuchane i zrealizowane. Dostaliśmy nawet dokładnie ten konkretny pokój w hotelu, o który prosiliśmy. Niezwykłą pomocą był Escape Book, w którym znaleźliśmy informacje przydatne przy poruszaniu się po Bali, wskazówki dotyczące knajpek, sklepików i miejscowych obyczajów, a także szczegółowy plan pobytu. Otoczeni zostaliśmy też opieką przedstawiciela miejscowego biura podróży, współpracującego z Planet Escape. Dostaliśmy dokładnie to, o co prosiliśmy - wymarzony wypoczynek w atrakcyjnej cenie :)

Polecam Planet Escape wszystkim :)

29.09.2014 / Artur / Agnieszka / Pati

Dziękuje za zorganizowanie cudownej podróży do Bangkoku - Bali i Gili Air. Polecam Planet Escape wszystkim :)

Zdecydowanie polecamy biuro Planet Escape

23.09.2014 / Ewa / Kuba

Zdecydowanie polecamy biuro Planet Escape. W sierpniu tego roku odwiedziliśmy dzięki nim Indonezję i do niczego nie możemy się przyczepić. Zarówno organizacja samego wyjazdu, jak i wsparcie na miejscu były bez zarzutu, a podróż naprawdę została dopasowana do naszych wymagań. Miejsca opisane w Escape Booku były faktycznie tymi, które warto odwiedzić i na które zwrócić uwagę, a gdyby nie informacje tam zawarte, nigdy byśmy do tych miejsc nie trafili. Na biuro można liczyć w każdej sytuacji, czego doświadczyliśmy na własnej skórze, kiedy ze względu na sztorm nie mogliśmy wydostać się z jednej z wysp. Mimo praktycznie pełnego obłożenia hoteli, został nam zagwarantowany nocleg i to w hotelu jeszcze wyższej klasy niż pozostałe.

Pamiętajcie, że jeśli planując wyjazd, chcecie zrezygnować z oferowanej atrakcji, a Planet Escape namawia Was, by tego nie robić, to oni mają rację, nie Wy! :)

Już planujemy kolejny wyjazd z Planet Escape!

Nasz wyjazd do Indonezji to jedne z najwspanialszych wakacji w naszym życiu!

21.08.2014 / Patrycja

Nasz wyjazd do Indonezji to jedne z najwspanialszych wakacji w naszym życiu! :) jesteśmy zachwyceni zarówno miejscem jak i organizacją wyjazdu. To było dokładnie to czego szukaliśmy. Wyjazd był odpowiednio zbalansowany pod względem aktywności vs odpoczynku. bardzo dziękujemy za wszystkie rekomendacje i wskazówki, mamy nadzieję, że niebawem skorzystamy z Państwa pomocy wybierając inny kierunek :) Pozdrawiamy serdecznie i raz jeszcze ogromne dzięki!

Ogromny plus dla Planet Escape za to, że poważnie traktuje słowo Escape w swojej nazwie

05.08.2014

Ogromny plus dla Planet Escape za to, że poważnie traktuje słowo Escape w swojej nazwie. Bylismy w Indonezji i Malezji i choć w obie strony gubiły nam się bagaże, bo wielka linia lotnicza tak postanowiła, to z wakacji wróciliśmy baardzo zadowoleni. Głównie dlatego, że nie oglądaliśmy tylko tych miejsc, do których doprowadziłby nas przewodnik, ale też te mniej cukierkowe, a bardziej oddające ducha naszego kraju i życie prawdziwych ludzi. Ot, na przykład taki hoteli in the middle of nowhere z widokiem jak z "Czasu Apokalipsy" (patrz poniżej).

Zachęcam Was Wszystkich do poznania Filozofii Podróżowania jaką oferuje Wam Planet Escape

13.08.2013 / Lady vel Joanna Szymeczko

Planet Escape zorganizowała dla mnie największą przygodę życia jaką była trzymiesięczna podróż po Azji. Dzięki Planet Escape nauczyłam się wyjątkowego podróżowania z plecakiem i w bliskim kontakcie z lokalnymi ludzmi, a tak najlepiej poznajemy kraj i jego kulturę. Spałam w takich miejscach o jakich nigdy nie śmiałam marzyć, jadłam rękami, pałeczkami, na ulicy, na łódce, albo to co sama ugotowałam na kursie tajskiej kuchni. Dzięki Planet Escape miałam możliwość bycia w wielkich Metropoliach i malutkich, lokalnych wioskach. Podróżowałam wszystkimi środkami transportu takimi jak pociąg, marszutka, tuk tuk, słoń i wieloma innymi. Wrażenia jakie zostały w mojej pamięci dzięki tej podróży pozostaną do końca życia i uzależniły na tyle, że nigdy nie przestanę podróżować w ten właśnie sposób. Zachęcam Was Wszystkich do poznania Filozofii Podróżowania jaką oferuje Wam Planet Escape, obiecuję, że nie pożałujecie :))